Celami Fundacji są:

• Wszechstronna pomoc osobom z zaburzeniami rozwojowymi wywołanymi alkoholem, nikotyną lub narkotykami w okresie życia płodowego, a także ze schorzeniami o podłożu psychologiczno-neurologicznym oraz genetycznym.
  • Podejmowanie działań profilaktycznych zmierzających do ograniczenia występowania uszkodzeń spowodowanych prenatalną ekspozycją na alkohol i inne czynniki szkodliwe.
  • Organizacja diagnozy, terapii, pomocy społecznej, medycznej, pedagogicznej, ekonomicznej oraz prawniczej.
  • Wspieranie idei trzeźwości.
  • Organizowanie ośrodków i centrów terapeutycznych i rehabilitacyjnych.
  • Publikowanie literatury podejmującej problematykę FASD (poalkoholowe spektrum zaburzeń rozwojowych) i innych zaburzeń rozwojowych wywołanych alkoholem i innymi środkami toksycznymi mającymi negatywny wpływ na rozwój człowieka, a także schorzeniami o podłożu psychologiczno-neurologicznym oraz genetycznym.
  • Prowadzenie badań dotyczących wpływu alkoholu i innych środków toksycznych na rozwój człowieka.
  • Poszerzanie świadomości i edukacja w zakresie:
    a) zaburzeń związanych z FASD,
    b) profilaktyki.